Fabrikadan Satış ; 0326 718 1080 / 0532 790 93 86

geniş alan ve cami süpürgesiİnsanların temiz ortamlarda ibadet edebilmesi için cami temizliği oldukça önemlidir. Bilindiği üzere camiler, gün içinde birçok kişinin dini vecibelerini yerine getirmek amacıyla ziyaret ettiği alanların başında gelmektedir.

Cami temizliği oldukça dikkat gerektiren bir konudur. Çok fazla kişi tarafından ve sürekli kullanılan camiler çabuk kirlenir. Camilerimizde en çok kirlenen yerler cami halılarıdır. Cami halıları temizlenmediği takdirde mikropların barınması ve yayılması için oldukça elverişli bir ortama dönüşür. Çorapla ve ıslak ayakla insanların basacağı cami halıları ellere ve yüze temas edeceği için hijyen oldukça önemli olmaktadır. Bu sebeple cami halıları temizliği konusunda çok dikkatli olunması ve düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekmektedir.
Cami halı tüyleri ev halıları tüylerinden daha uzun, daha kalın ve daha sık dokumalıdır. Ev tipi süpürgeler cami halılarına göre tasarlanmadığından dolayı cami temizliği için yetersiz kalır. Ev tipi süpürgeler sadece halını yüzeyini temizler. Cami halılarında derinlemesine fırçalama yapılmadığında tozlar halının tabanına inmektedir. Derinlemesine temizlik için camiler için özel üretilmiş cami süpürgesi tavsiye edilmektedir.
Cami gibi halı kaplı zeminlerin hızlı ve etkili temizlenmesi, günlük temizliğin kısa sürede bitmesi çok önemlidir. Cami süpürgesi ile bir safın yarısı tek seferde süpürülmektedir. Bin metrekarelik bir cami temizliği bir saatte bitmektedir. Cami süpürgeleri ile zamandan ve güçten tasarruf edilmektedir. Cami süpürgeleri aynı zamanda Kur’an Kursu, Mescid, Öğrenci Yurtları, Oteller gibi halı kaplanmış diğer alanlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
Cami halıları için özel tasarlanmış geniş alan ve cami süpürgelerinde bulunan güçlü fırça, halılarda hav, kıl, tüy bırakmaz. Cami süpürgesi geniş ağızlı emiş kısmı ile tek seferde daha çok alan süpürür. Önemli olan camiyi süpürmek değil camiden ne kadar fazla toz dışarı çıkarabilmektir. Fırçalı makineler halıyı tarayıp yüksek miktarda toz çıkarır. Tozları almak halıyı yumuşatır, kullanışlı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Bunun için her makine cami süpürgesi değildir.
Hamra Makina sadece camiler için elektrikli süpürgeler tasarlamaktadır. Rulo merdane ile cami halılarını fırçalayarak dipteki tozları yüzeye çıkarır, vakum motoru ile hazneye depolar. Fırça halı üzerinde dönerek, hem halıyı fırçalayıp hem de vakum yaparak makineyi yürütmektedir.. Hamra cami süpürgeleri fırça kılları yumuşak ve cami halı temizliğine uygun olarak üretilmiştir. Halıları yıpratmaz artık tüyleri alır.


Hamra Cami süpürgelerinin Halılarınıza Sağladığı Faydalar
Tüyleri kabartır halılarınız yumuşak kalır.
• Ön saflarda ayak ve diz izlerinin oluşmasını engeller.
• Tüylerin yatmasını önler.
• Caminin giriş bölümündeki sertliği kaldırır.
• Tüylerin arasını açarak keçeleşmeyi önler.
• Halılarınızın ömrünü uzatır.
• Halılar ilk günkü gibi yumuşacık kalır.


No Comment

Comments are closed.